• Novinky v školskom roku 2012/2013

• Fotografie k jednotlivým aktivitám si môžete pozrieť vo FOTOALBUME.

Maškarný ples v MŠ

„Dnes je bál, dnes je bál, dnes je u nás karneval...“, s touto piesňou sme 6.2.2013 začínali maškarný ples v našej MŠ.

Deti sa s veľkou radosťou menili na rozprávkové bytosti, ktoré sa vedeli predstaviť, povedať z akej rozprávky, či filmu prišli.  Po predstavení nasledoval spoločný tanec a šantenie      v skupinkách, v zástupe, v dvojiciach.

Po tanci nasledovala hostina, kde si každé dieťa pomaškrtilo, oddýchlo. Na záver každé dieťa zhodnotilo priebeh maškarného plesu, povedalo, ktorá maska sa mu najviac páčila a prečo. Bodkou programu bola odmena, z ktorej sa všetky deti tešili.

Fotografie z besiedky si môžete pozrieť TU

Školská besiedka so starými rodičmi

Ľudský život predstavuje veľkú knihu, zložitý, jedinečný román, od svojho  detstva, cez detstvo svojich detí, až po detstvo vnúčat či pravnúčat.

Besiedka pre starých rodičov, ktorá bola v materskej škole 22.10.2012 bola poďakovaním za starostlivosť, krásne chvíle, za láskavé slová a múdre rady, za obetavosť, ktorú venovali a venujú svojím vnúčatám.

Ani my sme nezabudli na jeseň života starých rodičov a zorganizovali sme posedenie sprevádzané kultúrnym programom, odovzdaním darčekov od deti,  občerstvením, spoločným rozhovorom.

Starí rodičia poďakovali učiteľkám za  posedenie, pekný program, za starostlivosť a trpezlivosť venovanú ich vnúčatám, kde videli šikovnosť, talent a snahu svojich vnúčat.

Fotografie z besiedky si môžete pozrieť TU

Prednáška o „Zdravých zúbkoch“

Dôležitým cieľom školy, rodiny a ďalších inštitúcií je chrániť a podporovať telesný, duševný, rozumový a mravný vývoj detí a mládeže. Viesť detí k takému životnému štýlu, ktorý by bol základom zdravého a hodnotného života v dospelosti.

Preto sme aj my, v materskej škole uskutočnili prednášku o „Zdravých zúbkoch“ , 12.10.2012 pracovníčkou Úradu verejného zdravotníctva zo Starej Ľubovne. Cieľom bolo hravou formou vysvetliť deťom, ako sa majú správne starať o svoj chrup a aká je vhodná prevencia zdravých zúbkov.

Pracovníčka rozprávala deťom, aké typy zubov v ústach majú, čo je to zubný kaz, ako sa šíri a jeho následky. Poučila ich o prevencii zubného kazu, o hygiene ústnej dutiny, aká je správna metóda čistenia zubov. Pripomenula deťom  aj dôležitosť správnej výživy.

Záverom im pustila rozprávku o zvieratkách, ktoré sa nestarali o svoje zúbky. Deti sa poučili, dozvedeli sa nové poznatky o zúbkoch a získané poznatky aplikujú aj v praxi - čistia si pravidelne zúbky aj v materskej škole.

Fotografie z prednášky o zdravých zúbkoch si môžete pozrieť TU